Usługi hydrauliczne bez problemu możemy znaleźć bez względu na nasze miejsce zamieszkania. W wielu miastach można również spotkać pogotowie hydrauliczne, które sprawdza się w sytuacjach, gdy awaria czy zalanie pojawi się w nocy czy w czasie, gdy inni hydraulicy nie pracują. Pogotowie hydrauliczne prędzej czy później przyda się każdemu, dlatego też zawsze warto mieć pod ręką namiary na dobrego, sprawdzonego i solidnego hydraulika.

Pogotowie hydrauliczne potrzebne jest szczególnie w tych sytuacjach, w których liczy się czas i nie można poczekać na usługi świadczone przez innych fachowców. Najczęściej po pogotowie dzwonimy wtedy, gdy pęknie ma rura w kuchni lub w łazience i zalewa się nie tylko nasze mieszkanie, ale również wszyscy sąsiedzi, którzy mieszkają pod nami.

Pęknięta rura wymaga szybkiej reakcji

Gdy w mieszkaniu pęknie rura, po pogotowie hydrauliczne należy zadzwonić natychmiast. Nie ma bowiem żadnych szans, że awaria sama ustąpi. Jedyne, co możemy zrobić, to zakręcić zawór główny w mieszkaniu, aby woda przestała się lać. Wtedy jednak jesteśmy odcięci od korzystania z wody. Kolejnym krokiem jest wyłączenie prądu. Woda bardzo często wylewa się bowiem na całą łazienkę i zaczyna wlewać się pod urządzenia elektryczne, jak choćby pralka. Najczęściej problem pękniętych rur dotyczy starego budownictwa, gdzie instalacje są już bardzo wiekowe i bardzo często wymagają generalnego remontu. Jeśli rury w mieszkaniach w konkretnym budynku pękają często, warto pomyśleć o gruntownym remoncie całej instalacji. Pogotowie hydrauliczne w przypadku pękniętej rury jest jedynym rozwiązaniem, aby zniwelować awarię i przywrócić mieszkańcom dostęp do wody w łazience.

Sprawdź ofertę: pogotowie hydrauliczne warszawa

Cieknący kran

Cieknący kran wydaje się niewielkim problemem, gdyż najczęściej woda kapie kroplami i nie ma powodów do niepokoju. Zwykle przyczyna jest zepsuta, zużyta lub uszkodzona uszczelka, którą należy wymienić, aby przywrócić dawną jakość funkcjonowania kranu. Jednak zdarzają się sytuacje, gdy samodzielne próby naprawy kranu nie udają się, a wymiana uszczelki nie wystarczy, żeby naprawić awarię. W trakcie takich domowych napraw woda zamiast kapać może zacząć lecieć szerokim strumieniem i nie ma możliwości jej zakręcenia. W takiej sytuacji koniecznie trzeba zakręcić zawór główny wody w mieszkaniu i jak najszybciej wezwać pogotowie hydrauliczne. Na własną rękę raczej nie poradzimy sobie z taką awarią.

Zapowietrzony lub pęknięty kaloryfer

Problem z kaloryferami najczęściej uwidacznia się w sezonie jesienno-zimowym, który jest równoznaczny z sezonem grzewczym. Najczęściej bardzo awaryjne są stare, żeliwne kaloryfery, które trudno jest odpowietrzyć. Jeśli bierzemy się za odpowietrzanie na własną rękę, może okazać się, że uszkodzimy kaloryfer, a gorąca woda z grzejnika zacznie wylewać się na mieszkanie. Wtedy jedynym rozwiązaniem jest telefon na pogotowie hydrauliczne, gdyż w żadnym razie nie jesteśmy w stanie poradzić sobie z taka awarią na własną rękę.

Zapchany odpływ w zlewie

Po pogotowie hydrauliczne mieszkańcy domów i mieszkań często dzwonią także w sytuacji, gdy zapcha im się odpływ w zlewie w kuchni. Zwykle jest to spowodowane długotrwałym gromadzeniem się w świetle rur wszystkich wylewanych do zlewu osadów. Dlatego też w tym przypadku bardzo ważna jest profilaktyka, używanie specjalistycznych preparatów do udrożniania rur i utrzymania ich w dobrym stanie. Bardzo często w sytuacji zapchanego zlewu dzwonimy po pogotowie hydrauliczne, choć możliwe jest poradzenie sobie na własną rękę. Zlew można przepchać za pomocą specjalnych urządzeń mechanicznych i sprężyn, a także środków chemicznych, czy nawet preparatów domowej roboty. Warto wypróbować takie metody, gdyż pozwalają na szybkie odetkanie odpływu. Jeśli jednak żadna z wybranych przez nas metod nie zadziała, wezwanie pogotowia hydraulicznego może okazać się koniecznością.

Dobry hydraulik zawsze pod ręką

Jak widać, problemy z instalacjami wodnymi są w domach i mieszkaniach na porządku dziennym. Bardzo często są to sytuacje nagłe, które wymagają natychmiastowej reakcji. W stresie i nerwach możemy mieć problem, by znaleźć namiary na dobrego hydraulika, a tym bardziej by znaleźć naprawdę dobrego fachowca. Warto więc zawczasu przejrzeć ofertę hydraulików w naszej miejscowości i zapisać sobie namiar na pogotowie hydrauliczne, który zawsze będzie gdzieś pod ręką. Zdecydowanie ułatwi nam to życie i zmniejszy nerwy w sytuacji, gdy będzie trzeba jak najszybciej naprawić usterkę czy uszkodzenie instalacji.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *